  • GRM1885C1E751GA01J
GRM1885C1E751GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1E751GA01J
HK JDW NO:
535-GRM1885C1E751GA01J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
750pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 12777
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1E751GA01J
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
    800μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    750pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C