  • GRM1885C1H100KA01D
GRM1885C1H100KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H100KA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H100KA01D
Package:
Description:
10pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6364
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H100KA01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm