  • GRM1885C1H131FA01D
GRM1885C1H131FA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H131FA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H131FA01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
130pF 50V Ceramic Capacitor 1% 0603
Quantity:
In Stock : 17868
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H131FA01D
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    1.6mm