  • GRM1885C1H2R5CA01D
GRM1885C1H2R5CA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H2R5CA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H2R5CA01D
Description:
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H2R5CA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.293594mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm