  • GRM1885C1H300FA01D
GRM1885C1H300FA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H300FA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H300FA01D
Package:
Datasheet:
Description:
30pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 9369
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H300FA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm