  • GRM1885C1H511GA01J
GRM1885C1H511GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H511GA01J
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H511GA01J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
510pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 14387
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H511GA01J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    510pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Length
    1.6mm