  • GRM1885C1H5R3BA01D
GRM1885C1H5R3BA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H5R3BA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H5R3BA01D
Package:
0603
Description:
5.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 16444
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H5R3BA01D
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    6.293594mg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    5.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.89%
  • Negative Tolerance
    1.89%
  • Length
    1.6mm