  • GRM1885C1H7R0DA01J
GRM1885C1H7R0DA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H7R0DA01J
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H7R0DA01J
Description:
GRM 7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 8814
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H7R0DA01J
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.293594mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    Yes
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm