  • GRM1885C2A1R9CZ01D
GRM1885C2A1R9CZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C2A1R9CZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C2A1R9CZ01D
Description:
GRM 1.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4229
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C2A1R9CZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
    Yes
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm