  • GRM1885C2A270GA01J
GRM1885C2A270GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C2A270GA01J
HK JDW NO:
535-GRM1885C2A270GA01J
Description:
GRM 27pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4977
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C2A270GA01J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
    Yes
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm