  • GRM1887U1H392FA01D
GRM1887U1H392FA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1887U1H392FA01D
HK JDW NO:
535-GRM1887U1H392FA01D
Description:
GRM 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9806
Step5Bar-code shipping tag
GRM1887U1H392FA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3900pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm