  • GRM1887U1H9R3DZ01D
GRM1887U1H9R3DZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1887U1H9R3DZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1887U1H9R3DZ01D
Description:
GRM 9.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 5642
Step5Bar-code shipping tag
GRM1887U1H9R3DZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    U2J
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    9.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    0603
  • Dielectric
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm