  • GRM1887U2A130JZ01D
GRM1887U2A130JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1887U2A130JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1887U2A130JZ01D
Description:
GRM 13pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 7704
Step5Bar-code shipping tag
GRM1887U2A130JZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    U2J
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    13pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm