  • GRM188B11H182KA01D
GRM188B11H182KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188B11H182KA01D
HK JDW NO:
535-GRM188B11H182KA01D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM188B11H182KA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm