  • GRM188B11H821KD01D
GRM188B11H821KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188B11H821KD01D
HK JDW NO:
535-GRM188B11H821KD01D
Description:
820pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 7235
Step5Bar-code shipping tag
GRM188B11H821KD01D
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Length
    1.6mm