  • GRM188B31E474KA75D
GRM188B31E474KA75D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188B31E474KA75D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM188B31E474KA75D
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM188B31E474KA75D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm