  • GRM188C71C475KE21L
GRM188C71C475KE21L
advertisement
Manufacturer No:
GRM188C71C475KE21L
HK JDW NO:
535-GRM188C71C475KE21L
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GRM 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 14280
Step5Bar-code shipping tag
GRM188C71C475KE21L
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm