  • GRM188F11H223ZA01D
GRM188F11H223ZA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188F11H223ZA01D
HK JDW NO:
535-GRM188F11H223ZA01D
Package:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 80% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 12002
Step5Bar-code shipping tag
GRM188F11H223ZA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    80%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    F
  • Multilayer
  • Length
    1.6mm