  • GRM188F51H473ZA01J
GRM188F51H473ZA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188F51H473ZA01J
HK JDW NO:
535-GRM188F51H473ZA01J
Package:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10539
Step5Bar-code shipping tag
GRM188F51H473ZA01J
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
    800μm
  • Length
    1.6mm