  • GRM188R11E562KA01D
GRM188R11E562KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R11E562KA01D
HK JDW NO:
535-GRM188R11E562KA01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 14994
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R11E562KA01D
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Length
    1.6mm