  • GRM188R61A824JA61J
GRM188R61A824JA61J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R61A824JA61J
HK JDW NO:
535-GRM188R61A824JA61J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
820nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 17031
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R61A824JA61J
    Yes
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
    800μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C