  • GRM188R71E223JA01J
GRM188R71E223JA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71E223JA01J
HK JDW NO:
535-GRM188R71E223JA01J
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GRM 0.022μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 10921
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71E223JA01J
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm