  • GRM188R71E912JA01D
GRM188R71E912JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R71E912JA01D
HK JDW NO:
535-GRM188R71E912JA01D
Package:
0603
Description:
9.1nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 3745
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R71E912JA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    9.1nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1.6mm