  • GRM188R72A272KA01J
GRM188R72A272KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R72A272KA01J
HK JDW NO:
535-GRM188R72A272KA01J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 14357
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R72A272KA01J
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm