  • GRM188R72A332JA01D
GRM188R72A332JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R72A332JA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM188R72A332JA01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 13111
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R72A332JA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V