  • GRM188R72A681MA01D
GRM188R72A681MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R72A681MA01D
HK JDW NO:
535-GRM188R72A681MA01D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GRM 680pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4388
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R72A681MA01D
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm