  • GRM188R72A822MA01D
GRM188R72A822MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R72A822MA01D
HK JDW NO:
535-GRM188R72A822MA01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
8.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 16835
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R72A822MA01D
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
    800μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%