  • GRM2165C1H152FA01J
GRM2165C1H152FA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM2165C1H152FA01J
HK JDW NO:
535-GRM2165C1H152FA01J
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRM 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 6787
Step5Bar-code shipping tag
GRM2165C1H152FA01J
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm