  • GRM2167U1H9R0DD01D
GRM2167U1H9R0DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2167U1H9R0DD01D
HK JDW NO:
535-GRM2167U1H9R0DD01D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 10652
Step5Bar-code shipping tag
GRM2167U1H9R0DD01D
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Height
    600μm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm