  • GRM216B11H152KA01D
GRM216B11H152KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM216B11H152KA01D
HK JDW NO:
535-GRM216B11H152KA01D
Package:
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 2544
Step5Bar-code shipping tag
GRM216B11H152KA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm