  • GRM216R71C333KA01D
GRM216R71C333KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM216R71C333KA01D
HK JDW NO:
535-GRM216R71C333KA01D
Package:
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5218
Step5Bar-code shipping tag
GRM216R71C333KA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm