  • GRM216R71H153MA01D
GRM216R71H153MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM216R71H153MA01D
HK JDW NO:
535-GRM216R71H153MA01D
Package:
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 16477
Step5Bar-code shipping tag
GRM216R71H153MA01D
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm