  • GRM216R71H512JA01D
GRM216R71H512JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM216R71H512JA01D
HK JDW NO:
535-GRM216R71H512JA01D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
5.1nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 14885
Step5Bar-code shipping tag
GRM216R71H512JA01D
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    5.1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm