  • GRM2191X1H273JA01D
GRM2191X1H273JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2191X1H273JA01D
HK JDW NO:
535-GRM2191X1H273JA01D
Package:
Description:
27nF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3717
Step5Bar-code shipping tag
GRM2191X1H273JA01D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm