  • GRM2192C1H103JA01D
GRM2192C1H103JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2192C1H103JA01D
HK JDW NO:
535-GRM2192C1H103JA01D
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM2192C1H103JA01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm