  • GRM2192C2A220JZ01D
GRM2192C2A220JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2192C2A220JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2192C2A220JZ01D
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 14458
Step5Bar-code shipping tag
GRM2192C2A220JZ01D
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm