  • GRM2192C2D270JV01D
GRM2192C2D270JV01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2192C2D270JV01D
HK JDW NO:
535-GRM2192C2D270JV01D
Package:
Datasheet:
Description:
27pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3292
Step5Bar-code shipping tag
GRM2192C2D270JV01D
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm