  • GRM2195C1H102FA01D
GRM2195C1H102FA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2195C1H102FA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM2195C1H102FA01D
Package:
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 30 ppm/°C
Quantity:
In Stock : 16520
Step5Bar-code shipping tag
GRM2195C1H102FA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm