  • GRM2195C1H822FA01J
GRM2195C1H822FA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM2195C1H822FA01J
HK JDW NO:
535-GRM2195C1H822FA01J
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRM 8200pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 5097
Step5Bar-code shipping tag
GRM2195C1H822FA01J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    C0G
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm