  • GRM2195C2A220JZ01J
GRM2195C2A220JZ01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM2195C2A220JZ01J
HK JDW NO:
535-GRM2195C2A220JZ01J
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10176
Step5Bar-code shipping tag
GRM2195C2A220JZ01J
    Select All
  • Thickness
    850μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm