  • GRM2195C2A3R6CD01D
GRM2195C2A3R6CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2195C2A3R6CD01D
HK JDW NO:
535-GRM2195C2A3R6CD01D
Description:
3.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4305
Step5Bar-code shipping tag
GRM2195C2A3R6CD01D
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.6pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.94%
  • Negative Tolerance
    6.94%
  • Height
    850μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm