  • GRM2196P2A8R5DZ01D
GRM2196P2A8R5DZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2196P2A8R5DZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2196P2A8R5DZ01D
Description:
GRM 8.5pF Ceramic Capacitor ±0.5pF P2H 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13369
Step5Bar-code shipping tag
GRM2196P2A8R5DZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    P2H
  • Capacitance
    8.5pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    P2H
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm