  • GRM2196S2A470JZ01D
GRM2196S2A470JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2196S2A470JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2196S2A470JZ01D
Description:
GRM 47pF Ceramic Capacitor ±5% S2H 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 6875
Step5Bar-code shipping tag
GRM2196S2A470JZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    S2H
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    S2H
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm