  • GRM2197U2A5R1DD01D
GRM2197U2A5R1DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2197U2A5R1DD01D
HK JDW NO:
535-GRM2197U2A5R1DD01D
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRM 5.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1339
Step5Bar-code shipping tag
GRM2197U2A5R1DD01D
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    5.1pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
    0805
  • Dielectric
    U2J
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm