  • GRM219F51A105ZA01D
GRM219F51A105ZA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM219F51A105ZA01D
HK JDW NO:
535-GRM219F51A105ZA01D
Package:
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17382
Step5Bar-code shipping tag
GRM219F51A105ZA01D
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm