  • GRM219R71C104JA01J
GRM219R71C104JA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM219R71C104JA01J
HK JDW NO:
535-GRM219R71C104JA01J
Package:
0805
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 8075
Step5Bar-code shipping tag
GRM219R71C104JA01J
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm