  • GRM219R71E823KA01J
GRM219R71E823KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM219R71E823KA01J
HK JDW NO:
535-GRM219R71E823KA01J
Description:
82nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 7515
Step5Bar-code shipping tag
GRM219R71E823KA01J
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm