  • GRM219R71H682MA17D
GRM219R71H682MA17D
advertisement
Manufacturer No:
GRM219R71H682MA17D
HK JDW NO:
535-GRM219R71H682MA17D
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 1726
Step5Bar-code shipping tag
GRM219R71H682MA17D
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm