  • GRM21A7U2D821JW31D
GRM21A7U2D821JW31D
advertisement
Manufacturer No:
GRM21A7U2D821JW31D
HK JDW NO:
535-GRM21A7U2D821JW31D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
820pF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 15000
Step5Bar-code shipping tag
GRM21A7U2D821JW31D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    9.49709mg
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1mm