  • GRM21AR72H472KW10D
GRM21AR72H472KW10D
advertisement
Manufacturer No:
GRM21AR72H472KW10D
HK JDW NO:
535-GRM21AR72H472KW10D
Package:
0805
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 2994
Step5Bar-code shipping tag
GRM21AR72H472KW10D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1mm